Today is our independence day!

Wszystkiego najlepszego z okazji dnai niepodległości!
Są to pierwsze obchody tego święta po tym, Polska po kilku zaledwie latach wolności (formalnej) ponownie ją utraciła. Dokonało się to w chwili, gdy nasz prezydent Lech Kaczyński podpisał zasrany Traktat Lizboński, którym to czynem zrzekł się (na szczęście bezprawnie) niepodległości w imieniu całego narodu, który wszak jest suwerenem państwa (dlatego napisałem że bezprawnie).
Prezydentowi było wsjo adno co pisze, bo i tak miał czapę od KGB za zdemaskowanie ich siatek agentów. Sprawa dokonała się 10 kwietnia 2010. Po tym wydarzeniu kraj został przejęty przez siedzących mocno komunistów (nie piszę ex-komunistów, bo wcale nie są „ex”)
Tu proszę bardzo kilka przykładów na dobranoc dla grzecznych dzieci (będę dopisywał sporadycznie nowe rzeczy):

1. Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Prezydent Bronislaw Komorowski odznaczył Orderami Orła Białego […]Adama Michnika

za wybitne zasługi w organizowaniu zadym w święto narodowe: TUTAJ

4. Brat Michnika nie stanie przed sądem? Szwecja mówi nie

Brat Michnika nie stanie przed sądem? Szwecja mówi nie / Shutterstock

Klamka zapadła. Szwecja odpowiada na polski wniosek o wydanie stalinowskiego sędziego, a jednocześnie przyrodniego brata redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”,  Stefana M. A odpowiedź brzmi „nie”.

W uzasadnieniu tej decyzji sąd w Uppsali stwierdził, że stawiane Stefanowi M. zarzuty w myśl szwedzkiego prawa już się przedawniły.

A propos naszego dzielnego kawalera orderu orła białego zapraszam tutaj:

http://wpolityce.pl/view/4433/_Nigdy_dotad_nie_uzywalem_rozroznienia_na_gazety_polskie_i__polskojezyczne___Tym_razem_wydaje_sie_ono_w_pelni_uzasadnione_.html

i jeden trafny komentarz:

proszę zwrócić uwagę na następujące fakty: 1. Stefan Michnik bez wątpienia sądowy morderca komunistyczny (nikt tego nie zaprzecza)nie zostaje wydany polskiemu sądowi bo jest obecnie naturalizowanym obywatelem Szwecji i kraj ten go chroni – może to być zrozumiałe, niektóre kraje przyjmują takie zasady w stosunki do swoich obywateli, można to zrozumieć. 2. rodowity obywatel Szwecji zamieszany w kradzież napisu „Arbeit macht frei” z Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu jest wydawany polskiemu sądowi i siedzi w polskim areszcie do dziś.

2.  Jaruzelski zaproszony na obrady Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Na środowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego został zaproszony generał Wojciech Jaruzelski – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego będzie zbliżająca się wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej oraz przyszłość stosunków na linii Warszawa – Moskwa.

3. Rosja neguje Katyń, nie chce wyjaśnić losu Polaków

Rosja nadal neguje zbrodnię katyńską i twierdzi, że nie musi wyjaśniać losu tysięcy polskich oficerów – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Gazeta dotarła do pisma, jakie Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu otrzymał od rządu rosyjskiego. Jest to odpowiedź na skargę polskich krewnych ofiar NKWD, złożoną do Trybunału.

W przesłanym dokumencie nadal jest mowa o „wydarzeniach katyńskich”. Rosja neguje określanie ówczesnych wydarzeń, jako mordu zbiorowego. Odmówiła także przedstawienia Trybunałowi decyzji z 2004 r. o umorzeniu śledztwa katyńskiego, trwającego aż 14 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *