Ostatnie podrygi imperialistycznej dekadencji (wpis polityczny)

W Polsce ludzie wreszcie z wolnej woli, a nie pod przymusem  śpiewają  pieśni na pochodach, a tymczasem bryła świata niepowstrzymanie stacza się w kierunku zwycięstwa socjalizmu.

O ile obecnie narody świata dają niewielki opór zalewowi socjalizmu, to dawniej opór ten był zdecydowany i silny. Socjalizm musiał więc zdobywać grunt po trupach swoich przeciwników. Oto garść przykładów
– powstanie w Wandei po rewolucji francuskiej

– wojna domowa w Rosji 1917-1919

–  ogólnonarodowa akcja „civil disobedience”  (obywatelskie nieposłuszeństwo) przeciw IG Farben i Nazistom 1933-45.
…hmmm. okey, ten przykład był zły!

– opór narodu polskiego pod sowiecką okupacją 1945-1981 (potem się nie liczy, bo już się dogadali)

– 2003: dumne zwieńczenie narodowego wysiłku narodu polskiego . Czujny i gotowy na zdecydowane odparcia wszelkich pomysłów na odebranie mu niepodległości czy gospodarkę centralnie sterowaną itp

——————
Jak szkodliwa jest gospodarka centralnie sterowana, można pojąć za pomocą poniższej ilustracji

Moje pytanieL skąd UE ma kasę na dopłaty do polskich rolników za to że zaorają pole raz do roku:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/3001/polska-stala-sie-importerem-cukru

Poprzez zalecenie Unii Europejskiej, odnośnie ograniczenia produkcji cukru o 13,5 proc., Polska stała się importerem tego surowca.

Aby zrealizować zalecenia UE, Krajowa Spółka Cukrowa, która posiada 40% udział na polskim rynku musiała zmniejszyć produkcję cukru o 91,2 tys. ton. W praktyce oznaczało to zamknięcie dwóch cukrowni: w Lublinie i w Łapach.

A teraz pomyślcie: raz że UE jest największym na świecie importerem cukru (płaci(my) kasę, to jeszcze producenci dostają rekompensatę za ograniczenie produkcji!
Czyli tą kasę którą nadpłacasz za cukier w sklepie na rogu, Unia płaci producentowi, żeby nic nie robił, i importerowi/producentowi za granicą Polski.
Kto z was w referendum ODDAŁ swój głos Unii Europejskiej, paszoł won zmojego bloga, albo przeprosić w komentarzu za swój błąd.

Aha, zapomniałem, żebyście wiedzieli kto nami rządzi:

—————————————

Wracając do ban-k-dyckiej imperialistycznej Ameryki i tematu recesji wałkowanego w mediach….

Tuszę (ha ha, dobre słowo) że wszyscy wiedzą o tajemniczym zniknięciu pierwotnych mieszkańców kontynentu północnoamerykańskiego.

Otóż dzięki zawirowaniom  na światowych rynkach finansowych osłabła czasowo cenzura skrywająca tajemnice historii. Okazuje się, że osadnicy przybyli z Europy do Nowego Świata wcale nie używali ognia i miecza w celu redukcji populacji lokalnych społeczności. Używali broni biologicznych w postaci ospy i innych chorób.

———–

Na forum ONZ zapytano przedstawiciela USA (2003):
– Skąd macie taką pewność, że Irakijczycy mają broń masowej zagłady?
– Na wszystko mamy faktury!

——————————

fnp13

(Opis zdjęcia:  Po lewej: pierwotni mieszkańcy Ameryki, którzy padli ofiarą akcji rozdawania koców z ospą.
Po prawej: sczytowy produkt triumfującej amerykańskiej inżynierii genetycznej i nanotechnologii: zdublowany system immunologiczny pozwala na obronę przed świńską grypą i innymi patogenami)

Jak wiemy, imperium Amerykańskie powstało całkiem niedawno, bo ledwie dwieście parę lat temu, na skutek bombardowania miłością i kwiatami pierwotnych mieszkańców.

Następnie mieszkańcy wyrazili niechęć picia herbaty produkowanej przez ciemiężony naród chiński (prawa człowieka!), i wzorem Lepera  wysypali herbatę na tory…. hmmm… jakoś to było chyba inaczej. O, mam!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Herbatka_bosto%C5%84ska

W XVII wieku Boston był jednym z ważniejszych centrów handlowych obu kontynentów amerykańskich. Miasto miało bardzo mocne więzi gospodarcze z Koroną Brytyjską.

W 1773 w związku z nadmierną podażą herbaty, ceny jej na rynkach światowych znacznie spadły. Kompania Wschodnioindyjska posiadająca jej wielkie zapasy otrzymała od rządu brytyjskiego, zgodnie z uchwaloną Ustawą o herbacie (The Tea Act) prawo jej sprzedaży w amerykańskich koloniach z pominięciem zwyczajowych ceł i podatków. Uderzyło to w amerykańskich importerów tego produktu. Protekcyjna polityka brytyjska wywołała wielkie niezadowolenie wśród amerykańskich Brytyjczyków, które doprowadziło do bojkotu herbaty i niedopuszczania statków Kompanii do amerykańskich portów. W Bostonie jednak ruch tranzytowy odbywał się pod opieką Gubernatora Nowej Anglii, który miał do dyspozycji garnizon wojskowy i flotyllę wojenną. W związku z tym port bostoński używany był do wwożenia herbaty do Ameryki.

Komentarz: czyli poszło o kasę, a nie o równość wszystkich ludzi! HA HA HA!!!

Niestety nasz niedoszły Ojciec Założyciel Andrzej Leper nie zdołał zbudować światowego imperium.
Po jednym z incydentów

lepper1
…muszony został do uwikłania się w batalie prawne i niedoszły mąż opatrznościowy Europy, równy Waszyngtonowi i innym takim,  stał się ofiarą [po]wolnego do granic absurdu sytemu sądowniczego w Polsce.

——————

W związku młodością Imperium, amerykańska infrastruktura mieszkaniowa nie jest szczególnie rozbudowana.

123401247328446253

Nie przeszkadza to Amerykanom rozprzestrzeniać swojej wspaniałej, kwitnącej tysiącletnią mądrością kultury. Dla ilustracji, dzięki zdobyczom nowoczesnej techniki lotniczej i nuklearnej Amerykański styl życia dosięgnął kraju kwitnącej wiśni:

fnp14

W związku z tym, że to coraz bliżej mojej ulubionej wyspy, stwierdzam, że czas się wylogować i poszukać sobie innego matriksa…

tpsa_matriks

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *