Wielka zsyłka na Syberię – cz. 3 "Zbiornik"

Część 1Część 2

Pociągiem podróżuję wyłącznie w towarzystwie pięknych dziewcząt.

Tak jak na trasie Krasnojarsk – Irkuck. Ta na zdjęciu poniżej mieszkała w jakimś mieście daleko za kręgiem polarnym. Wiecie – białe niedźwiedzie roznoszą rano mleko, zorze polarne czynią nocne oświetlenie ulic zbędnym (zaoszczędzony prąd zasila wtedy aparaty do pędzenia wódy) i oczywiście temperatury -50 i -60.

imgp1167 Czytaj więcej

Wielka zsyłka na Syberię – cz. 2 "UFO Crashsite"

Część pierwsza tutaj

Niestety w Związku Zdradzieckim ver. 2.0, czyli Federacji Rosyjskiej, panuje korupcja, rozbestwiona dodatkowo wieścią o klęsce programu antykorupcyjnego PIS.
Władze miasta Wanawara dostały kasę na organizację przelotów turystycznych, ale ją roztrwonili i pozapisywali samych siebie na te przeloty.
Wiem bo byłem tego świadkiem jak czekałem w biurze urzędu miejskiego.

Ofiarą bezpośrednią byłem ja, oraz taka jeszcze jedna Rosjanka, co też przyleciała zobaczyć miejsce katastrofy UFO .
Na zdjęciu: koczujemy przy biurze lotniska aby załapać się na jakikolwiek lot, jak tylko burdel celowo zrobiony przez lokalną administrację się wyjaśni.


Czytaj więcej

Stało się! Inwazja na Tajwan!!!!

Ok, to chyba najlepszy numer jaki w życiu odwaliłem. Jest to klip wideo do teledysku – zmontowany w ramach  pracy domowej na jedne zajęcia o literaturze.
Zadanie: nakręcić własny film do wybranego dowolnie teledysku/piosenki. Film powinien zawierać tzw. schemat mityczny – tzn.:
– bohater zaczyna w normalnym świecie, wszystko jest w porządku, no surprises;

– jednak potem dzieją się cuda – np. Alicja nagle znajduje się w Krainie Czarów bo pogoniła za białym królikiem, albo bohaterka zaczyna latać w powietrzu jak na początki Matriksa

– bohater odbywa podróż w celu realizacji jakiegoś zadania (np. wrzucić pierścień do wulkanu)

– bohater przechodzi szereg trudności oraz podejmuje przełomowe dla siebie decyzje.

Ale nie uprzedzajmy faktów!

Do pełnego ukontentowania się moim dziełem, potrzebujesz, drogi czytelniku, małego wprowadzenia w historię i współczesność Tajwanu. Proszę przeczytaj wszystkie opisy,a dopiero potem zapuszczaj film!Inaczej nie zrozumiesz śmiesznych momentów, tzw. XIAO-DIAN!

———– Lekcja Chińskiego —————–
Czytaj więcej